יצירתיות בשיווק B2B – ליצירת לידים יצירתיות בשיווק B2B – ליצירת לידים
BLOZ.jpg

יצירתיות בשיווק B2B – ליצירת לידים

מאת  מירי פלד on Jan 26, 2017 2:36:00 PM

מצא אותי ב:

אנחנו מדברים הרבה על מיתוג - הוספת ערך למותגי B2B, בניית מותגים גלובליים, שיווק בעולם דיגיטלי, מיתוג פנים ארגוני לעובדים ועוד.

כן, הם כולם חיוניים להצלחה ולצמיחה עסקית.

אבל פעמים רבות אנחנו נוטים להתעלם מרכיב פחות נוצץ בפעילות העסקית - יצירת לידים.

רוב האנשים ששומעים את המושג נאלמים דום, וחבל. למרות האתגרים שהנושא מציב, יצירת לידים ומעקב אחר סגירת עסקאות הם חלק הכרחי בכל עסק שמעוניין לצמוח.

בעולם שבו גידול או שמירה על נתח שוק ויצירת יתרון תחרותי הם חלק מחוקי המשחק הכתובים, אין די בשיטות איסוף לידים מסורתיות. לעשות עוד מאותו דבר כבר לא מייצר את אותו אפקט ואל התמונה נכנסת חשיבה יצירתית ומתן ערך.

 

לאחר מחקר לקוחות ועבודה משותפת עם מנהלי המכירות בחברה, יצר צוות השיווק את Amiad FilterIT - אפליקציה שמסייעת למשתמשי הקצה להבין בדיוק אילו מפתרונות החברה מתאים עבורם.

הרעיון היה פשוט. המשתמש יבצע הרשמה ויוריד את האפליקציה, יגדיר ערכים וקריטריונים שונים, ויקבל מידע על המוצרים שישיגו עבורו את התוצאות הרצויות. מעבר לתרומה המכירתית, האפליקציה משמשת לקידום מוצרים חדשים, להפצה יעילה של עדכונים שוטפים ללקוחות, וללמידת הרגלי השימוש וצרכי הלקוחות כדי לשפר את סל המוצרים והשירותים.

 

לאחר שהאפליקציה הושקה בשוק ייעודי אחד, עמיעד יצרה קמפיין דיגיטלי כדי לקדם אותה בשווקים נוספים. כתוצאה מכך, צוות המכירות קיבל מאות לידים בשלים שהתפתחו לשיחות מכירה ישירות.

לאור ההצלחה, עמיעד מטמיעה את האפליקציה בשווקים נוספים ברחבי עולם.

מירי פלד

נכתב על ידי מירי פלד