המהפכה הדיגיטלית המהפכה הדיגיטלית
BLOZ.jpg

המהפכה הדיגיטלית

מאת  אורית עוז on Nov 12, 2016 1:44:00 PM

מצא אותי ב:

אם היינו מספרים לכם שהעולם עומד בפני מהפכה דיגיטלית, הייתם מופתעים? אנחנו לא. תמורות טכנולוגיות מטשטשות את הגבול בין מציאות לדמיון ומעצבות מול פניניו תהליכים שישנו בצורה דרמטית את דפוסי החיים שלנו.

אלה לא רק שינויים שמשנים את סגנון החיים ואיכותם, אלא גם שיטות וצורות חשיבה חדשות לדרך שבה נבנים מודלים עסקיים ומוצרים מפותחים ומשווקים. אנחנו רואים זאת בכל ענף ותעשייה. דמוקרטיזציית הייצור למשל, היא מהפכה עצומה. בקרוב, כמעט כל אחד יוכל להמציא ולייצר מוצרים במהירות ובזול. לכך מצטרף אתגר נוסף - מכירה ישירה לצרכן הסופי שהוא אגב מתוחכם, ידען ומשפיע על גורל המותג יותר מאי פעם.

והשאלה שאנחנו שואלים את עצמנו היום היא איך אנחנו, מנהלים, אנשי שיווק, אסטרטגיה ומיתוג, מגיבים לשינויים הצפויים? להמשיך לעשות את אותו דבר שעבד לנו עד היום ולקוות לטוב זאת תמיד אפשרות. או שנביט למציאות המשתנה בעיניים, נבצע התאמות, ננצל את השנויים לא רק כדי לשרוד, אלא כדי להזניק קדימה את הפעילות העסקים.

איפה מתחילים? חשוב להבין שהגורם החשוב ביותר בעידן החדש הוא הלקוח הסופי. זה שבפועל יעשה שימוש במוצר או בשירות. לא המוצר עצמו, לא הטכנולוגיה שמפעילה אותו ולא תנאי השוק או התחרות יקבעו גורלות - אלא פסיקת המשתמש!

בסוף היום, ההבדל בין מוצר מצליח סובב סביב השאלה האם הוא קולע לעולמו של הלקוח: לצרכים, לאמונות, לעכבות ולרצונות שלו, ואיך הוא עונה לכל אלה.

להכיר, להבין, לזהות ולדבר עם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם

המשמעות המעשית היא שפגישה עם לקוחות לאורך מסע ההחלטות שלהם, מיפוי התוואי והבנה עמוקה של הדברים שהם עוברים במהלכו הופכת להיות שלב יסודי.

לאחר שהשלמת השלב הזה, ורק לאחריו, תוכלו ליצור פרופיל לקוחות פוטנציאליים (buyers personas) אמיתי; לגלות איך עונים על צרכים, כאבים ואתגרים; להכין מערך תוכן וכלים שיווקיים כדי ליצור נקודות מפגש שונות; להקצות משאבים ארגוניים - שיווקיים, מכירתיים ואחרים - כדי ליצור תקשורת רלוונטית ואפקטיבית; ולאגד את הארגון בכל מחלקותיו לראש חץ אחד.

כל זה קורה כשקודם כל מכירים את הלקוח! משם, הדרך כבר תהיה ברורה.

אורית עוז

נכתב על ידי אורית עוז