חשיבה חדשה על תפקיד סמנכ"ל השיווק בפעילות B2B חשיבה חדשה על תפקיד סמנכ"ל השיווק בפעילות B2B
BLOZ.jpg

חשיבה חדשה על תפקיד סמנכ"ל השיווק בפעילות B2B

מאת  אורית עוז on Feb 19, 2017 3:33:00 PM

מצא אותי ב:

ההאצה המהירה בעולמות השיווק ותנאי השוק הובילו לשינוי בתפקיד סמנכ"ל השיווק כדמות אסטרטגית.

עם השינוי במציאות העסקית חל גם שינוי בסט היכולות שנדרשות לסמנכ"לי השיווק ולצוות המלווה. אם בעבר תחום האחריות של סמנכ"ל השיווק חלש על ביצוע חקר שוק, ניהול נכסי המותג וניהול הפרסום, כיום עולמות התוכן נמתחו הרבה מעבר לכך, אל עולמות הטכנולוגיה הדיגיטלית, דוחות ביצוע, מומחיות בחוויית הלקוח ובניית מהלכי תוכן.

ביל לי, מייסד Center for Customer Engagement, התייחס לנקודה הזאת בראיון לאתר CMO.com: "לסמנכ"ל השיווק יש היום הזדמנות אמיתית להשיג יתרון תחרותי משמעותי לחברה, אם רק ירכז את האנרגיה השיווקית סביב צרכי הלקוח העדכני, שמשתנים באורח תדיר. זאת המגמה החשובה ביותר היום בעולם השיווק"

הלקוח מוביל את הדרך

בעקבות הסביבה הדיגיטלית הענפה והאינטנסיבית שמקיפה אותנו, לצרכנים יש את תמונת המידע הרחבה ביותר ובמובן המילולי ביותר של הביטוי "בהישג ידם". למעשה, מחקר מראה שמרבית הלקוחות מבצעים מחקר השוואתי על מוצרים ומותגים שונים אפילו (ואולי במיוחד) כשמדובר בעולמות B2B - וממשיכים להשתמש בפלטפורמות דיגיטליות לאורך אבני דרך רבות בחוויית הלקוח שלהם, כדי לברר, לרכוש, לדרג, לשתף, להביע דבר ביקורת או לפרגן.

לשינוי הזה השלכות מרחיקות לכת על תנאי השוק, שינוי שמחייב עסקים לעדכן את אסטרטגיית השיווק שלהם בהתאם. במקום שיווק שנלחם בצרכן על תשומת ליבו וכספו, עסקים עדכניים צריכים להתמקד בשיווק פיזי ודיגיטלי שקורץ ללקוחות פוטנציאליים, מגביר מכירות ושומר על מערכת יחסים שוטפת עם הלקוח.

תפקיד סמנכ"ל השיווק מתרחב

שינוי בהתנהגות צרכנים, יחד עם יכולות החברות להגיע לבסיס צרכנים מגוון וגלובלי, הובילו להתרחבות ואפילו להגדרה מחדש של תפקיד סמנכ"ל השיווק בערוצי B2B ו-B2C.

כנושאי הבשורה וכנציגם של עמדות הלקוחות בארגון, סמנכ"לי השיווק יצטרכו להוביל שינוי רוחבי במונחי אסטרטגיית מיתוג גלובלית, פרופיל החברה בהיבט הציבורי-תודעתי, פיתוח מוצר, הובלת המהלך מפיתוח מבוסס מוצר לפיתוח מוטה משתמש, תכנון ויצירת תכנים תומכים, פעילות במדיה הדיגיטלית ועוד.

אורית עוז

נכתב על ידי אורית עוז