BLOZ.jpg

מגמות UX/UI בעולמות B2B שלא ימשיכו איתנו לשנת 2023, ואלו שכן

מאת  נעמי ליפשיץ Jan 15, 2023 12:22:08 PM

עכשיו כשהקונפטי שקע ו-2023 כבר לגמרי כאן איתנו, יש אווירה של חדש באוויר והרבה לקוחות יוצרים איתנו קשר כדי לרענן את הנוכחות שלהם אונליין, בין השאר – בניית אתר חדש או שיפוץ אתר קיים. 

גם בux/ui , כמו בכל תחום, יש מגמות שמתפתחות ומשתנות עם הזמן, לעתים בעקבות שינויים טכנולוגיים, לעתים כי הקהל משתנה ובוחר לצרוך את התוכן שלו בצורות שונות.
בהתחשב בזה שאף אחד מאיתנו לא רוצה שהאתר שלו ישדר ווייב של geocities מהניינטיז, חשוב שנישאר מעודכנים ונכיר את המגמות שיהיה נכון להשאיר ב2022, ולהתקדם ל2023.

דאגנו לכם, ותפסנו לשיחה את נעמי ליפשיץ, מעצבת UX\UI כאן ב oz global b2b שתספר לנו מהן התופעות שאתם חייבים לשחרר, ואיזה מגמות יהיה נכון לאמץ.
שנתחיל?    

1. נתחיל מהבית – עמוד הבית כמובן. 
עד היום עמודי הבית הנפוצים ביותר כללו סליידים של תמונות מתחלפות, בין אם זה באתר תדמית או באתר אי קומרס – תמונות ערוכות ויפות שמשכו את העין עשו את העבודה, אבל ב2023 זה כבר לא מספיק.
נעמי מסבירה: ״די עם התמונות המתחלפות, תשאירו את זה לאינסטגרם. בשנת 2023 נלך על טיפוגרפיה בולטת עם מסר ברור. אנחנו בעידן של אג׳נדות וחברות חייבות להציג אג׳נדה או משפט מחץ מוביל כדי למשוך את העין״.
דוגמה טובה למשפט מוביל בעמוד הבית היא באתר של תפן, חברת B2B ותיקה שדואגת להשאר עדכנית: Tefen 
אופציה נוספת לדף הבית היא תמונה אינטראקטיבית אשר משתנה בהתאם לפעולה שהמשתמש עושה באתר, כך בחוויית המשתמש מתקבלת הרגשה של השפעה ולא של מבקר זר לאתר.
איך זה נראה? בדיוק כמו כאן באתר של pcb-technologies שאפיינו ועיצבנו.

2. תפריט מדויק ונקי
כשמתכננים את חווית המשתמש צריך לשים את עצמנו במקומו – הזמן של כולנו מוגבל ובין עבודה, בית, משפחה אין לנו זמן לגלול באתרים אין סופיים ולחפש מידע, אנחנו צריכים מקסימום מידע במינימום מאמץ. תפריט ארוך מדי יסרבל את המשתמש שלנו ואנחנו עלולים לאבד אותו וכולנו לא רוצים נטישות באתרים שלנו.
לכן, ההמלצה הבאה של נעמי ל - 2023 היא הגבלת הלשוניות בתפריט בעת אפיון האתר: ״היום כשעושים תהליך בניית אתר הצורך לתמצת עולה גם ממנהלי המותג, אך למעשה בכל שלב בתהליך השיווק, ואת זה גם מנהלת הלקוחות תגיד, אין זמן למידע מיותר!״.
כדי להקל על חווית המשתמש נבחר לשים תפריט שכולל עד 7 לשוניות, לא מעבר.
מאתגר? בהחלט! לחברות יש הרבה מה להגיד על עצמן... אבל בדיוק בשביל זה יושבים יחד לאפיון אתר ומקבלים עזרה מאנשי המקצוע.
גם חברות גלובליות גדולות יכולות, תראו למשל את האתר הצבעוני והיפה של Twine

3. תנו קצת ספייס!
אם יש משהו שלמדנו מהקורונה זה לקחת ספייס – אז גם בעולם השיווק, בגישות השיווק הבינלאומי הנפוצות היום מדברים על מינימליזם ככלי מוביל בעיצוב ומיתוג.
נשאיר מאחור את הבלגן והעומס ונפנה מקום לספייס – אתרים מרווחים, כמו האתר של אמבר, מאפשרים ללקוח לא ללכת לאיבוד בין כל המידע ולהנות מהשיטוט באתר בלי להכביד על העיניים והמוח. כמו באתר Ambar

4. "רק בגלל שהפוטר הוא בתחתית האתר, לא אומר שלא צריך לתת לו גם מקום של כבוד" אומרת לנו נעמי.
הפוטר הוא מעין שוליים של האתר אבל חשוב שלא נתייחס אליו כך. באיפיון נכון של אתר – כל חלק באתר חשוב (אנחנו הרי לא נכניס אל האתר שלנו דפים או אלמנטים מיותרים), והפוטר מלווה כל אחד מהעמודים של האתר, לכן חשוב לעצב אותו בהתאמה.
כשבונים אסטרטגיית מיתוג לעסקים חשוב להקפיד שבכל מקום העסק ידבר את שפת המיתוג שלו, גם הפוטר, אז תנו לו מקום ותדאגו לעצב אותו בצורה תואמת מותג ולשלב בו קריצות ומסרים מעניינים.
קחו את יונילוג בתור דוגמה, גללו עד למטה כדי לראות את הפוטר שלהם – שלחלוטין מדבר את אישיות המותג Unilog

5. תשאירו את התירוצים מאחור.
תירוצים – מקומם ב2022. נעמי מרחיבה: ״עסקים רבים נמנעים מבניית אתר בטענה שאין להם מספיק תקציב, מידע או מוצרים כדי להרים אתר שלם. אבל שילוב של הסעיפים הקודמים שדיברנו עליהם (תמצות ומינימליזם) מוציאים את העוקץ מהתירוץ הזה״.
סוגי האתרים שנעמי מדברת עליהם הם one pager, מיניסייט או דף נחיתה. מגוון שמות לאותו קונספט – אתרים קטנים שמכילים בדיוק את המידע שכן יש לכם.
בעולמות B2B חשוב לדייק את המסרים שלכם ולפעמים מיני סייט יהיה בול הפיתרון שלכם, וכן, זו בדיוק ההזדמנות שלנו להשוויץ במיני סייט שבנינו Codiq

נעמי ליפשיץ

נכתב על ידי נעמי ליפשיץ